Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Blog


Uvažujete o osamostatnení sa a stavbe rodinného domu ? V širokej ponuke dnešného stavebného trhu môže byť náročné sa zorientovať. Často sa ľudia rozhodujú pre klasické murované domy z tehál alebo z porobetónu, no na trh sa pred niekoľkými rokmi pretlačili aj drevodomy a modulové domy a v neposlednom rade aj kontajnerové domy. Toto sú hlavné kategórie, z ktorých si môžete vybrať. Samozrejme, že existujú aj iné, trochu extrémnejšie voľby ako napríklad slamenné a hlinené domy ponúkajúce návrat k prírode, no na tie sa nebudeme v tomto článku zameriavať. Úlohou tohto článku je informovať Vás o vašich možnostiach.

Trend stavieb z lodných kontajnerov začal pred niekoľkými rokmi a mnohí sa domnievali, že bude na trhu viesť. Do popredia sa tak dostala myšlienka zaujímavých ,vraj ekologických, a relatívne ľahko cenovo dostupných stavieb. Časovo takéto stavby zaberajú menej a preto sa táto myšlienka pre mnohých ľudí stala veľmi lákavá. Ak už máte v hlave myšlienku o vašom modulovom dome, spoločne Vás pozývame pozrieť sa aj na druhú stranu mince. Jedine dostatočnou informovanosťou a zhliadnutím všetkých možných komplikácií sa vyhnete budúcim finančným a iným komplikáciám.Pri čerpaní dotácie na obnovu domu z Plánu obnovy si okrem uplatnenia príspevku na povinné opatrenia zo skupiny A (pre viac info kliknite  s e m ) môžete uplatniť príspevok aj na ďalšie položky, ktoré vrámci projektu obnovy domu využijete.